• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • No Time to Die

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Old Henry

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • Belfast

    ★★

  • King Richard

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • The Novice

    ★★★★

  • The Beta Test

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • F9

    ½

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Cosmic Sin

  • Chaos Walking

    ★½

  • Khaite FW21

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Jockey

    ★★★

  • Passing

    ★★★

  • John and the Hole

    ★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½