• The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Honeyland

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Grass

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Creep 2

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Snowden

    ★★

  • The Founder

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★½

  • The Hateful Eight

  • Hell House LLC

    ★★½

  • Hardcore Henry

    ★★★★

  • 7 Days in Hell

    ★★

  • Paul Blart: Mall Cop 2

  • Atari: Game Over

    ★★½

  • Interstellar

  • Citizenfour

    ★★★★½

  • Tusk

    ★½

  • As Above, So Below

    ★★★

  • The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

    ★★★½

  • Creep

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Frank

    ★★★½

  • Whiplash

  • The Den

    ★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

  • Gravity

    ★★½

  • Django Unchained

  • Life of Pi

  • The Master

    ★★★★

  • The Act of Killing

    ★★★★

  • The Imposter

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Chronicle

    ★★★½

  • Bobby Fischer Against the World

    ★★★★

  • Drive

  • Detachment

    ★★½

  • Rango

    ★★★½

  • How to Die in Oregon

    ★★★★½

  • Rare Exports: A Christmas Tale

    ★★★½

  • 127 Hours

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★½

  • Buried

    ★★½

  • The King's Speech

    ★★★½

  • Toy Story 3

  • The Tatami Galaxy

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Exit Through the Gift Shop

    ★★★★

  • Tucker and Dale vs. Evil

    ★★★½

  • Devil

    ★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Triangle

    ★★

  • We Live in Public

    ★★★½

  • The Cove

    ★★★★

  • Enter the Void

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

  • Rabbit à la Berlin

    ★★★½

  • The Human Centipede (First Sequence)

  • Cropsey

    ★★½

  • Coraline

    ★★★½

  • Moon

  • Eden Lake

    ★½

  • The Wrestler

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • Lake Mungo

    ★★½

  • The Boy in the Striped Pyjamas

  • Taken

    ★★★