Sort by

👽 Zara 👽 has logged 217 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Barbie and the Magic of Pegasus

Barbie and the Magic of Pegasus

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gemini

Gemini

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jeff Buckley: You and I

Jeff Buckley: You and I

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Jeff Buckley - Live in Chicago

Jeff Buckley - Live in Chicago

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nutcracker

The Nutcracker

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nutcracker: A Fantasy on Ice

The Nutcracker: A Fantasy on Ice

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Matthew Bourne's Nutcracker!

Matthew Bourne's Nutcracker!

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Nuttiest Nutcracker

The Nuttiest Nutcracker

1999
×
Read the review Edit this entry  
13
Kate Bush - Christmas TV Special

Kate Bush - Christmas TV Special

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Stick Man

Stick Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Polar Bear King

The Polar Bear King

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Snow Falling on Cedars

Snow Falling on Cedars

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Snow White

Snow White

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Legally Blonde: The Musical

Legally Blonde: The Musical

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Spread

Spread

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Benny & Joon

Benny & Joon

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
06
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Barbie: Princess Adventure

Barbie: Princess Adventure

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Muppet Classic Theater

Muppet Classic Theater

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry