• The Man From Toronto

    ★★★★

  • A Perfect Pairing

    ★★★

  • Senior Year

    ★½

  • Love Tactics

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Just Short of Perfect

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Night Teeth

    ★★★½

  • The Four of Us

    ½

  • Friendzone

    ★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★½

  • Sweet Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Resort to Love

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★★

  • A Perfect Fit

    ★★★★

  • Good on Paper

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Infinite

    ★½

  • Awake

    ★★

  • Dancing Queens

    ★★½

  • Great White

    ½

  • This Little Love of Mine

    ★★★

  • Get the Goat

    ★★★½

  • Trust

    ★★½

  • SAS: Red Notice

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Operation Christmas Drop

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Flashback

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★★

  • Work It

    ★★★

  • Ava

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Extraction

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ½

  • Mulan

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★★★★½

  • Isi & Ossi

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • 365 Days

  • Airplane Mode

    ★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★★★★

  • Òlòtūré

    ★★★½

  • Eli

    ★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • Tall Girl

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Falling Inn Love

    ★★½

  • Sextuplets

  • Wine Country

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Faith, Hope & Love

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • What Men Want

    ★★★½

  • Miss Bala

    ★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • In Family I Trust

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Love Jacked

    ★★★★