Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Desperados

Desperados

2020
×
Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Edit this entry  
31
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
★½
Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
One of Us

One of Us

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
Edit this entry  
22
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
The Choice

The Choice

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
Edit this entry  
11
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Occupant

The Occupant

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
The Platform

The Platform

2019
×
Edit this entry  
30
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Edit this entry  
25
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Mayor of Rione Sanità

The Mayor of Rione Sanità

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★
Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Can Quit Whenever I Want 2: Masterclass

I Can Quit Whenever I Want 2: Masterclass

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
I Can Quit Whenever I Want

I Can Quit Whenever I Want

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Put Grandma in the Freezer

Put Grandma in the Freezer

2018
×
★★½
Edit this entry