Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Edit this entry  
26
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry