Sort by

Gary has logged 64 entries for films during December 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midgets Vs Mascots

Midgets Vs Mascots

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fantastic Four

The Fantastic Four

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Watch

The Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hancock

Hancock

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ted

Ted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mighty Boosh Live: Future Sailors Tour

The Mighty Boosh Live: Future Sailors Tour

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Porky's II: The Next Day

Porky's II: The Next Day

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Porky's

Porky's

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
This Film Is Not Yet Rated

This Film Is Not Yet Rated

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange

Doctor Strange

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Tales of Asgard

Thor: Tales of Asgard

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Man-Thing

Man-Thing

2005
×
Read the review Edit this entry  
06
The Mighty Boosh Live

The Mighty Boosh Live

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry