• Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Sing 2

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Slashening: The Final Beginning

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • The Unholy

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Sound of Violence

    ★★

  • Assault on VA-33

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • A Wilderness of Error

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • MLK/FBI

    ★★½

  • Black Is King

  • Unhinged

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★½

  • 8:46

  • Cursed Films

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • McMillion$

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • The Go-Go's

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

    ★★½

  • On-Gaku: Our Sound

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Recorder: The Marion Stokes Project

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Greener Grass

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Lodge

  • The Farewell

    ★★★½

  • Late Night