Sort by

bandsaboutmovie has logged 81 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Black Six

The Black Six

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Child

The Child

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark August

Dark August

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crown and Anchor

Crown and Anchor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mortuary

Mortuary

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dream No Evil

Dream No Evil

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Seeds of Yesterday

Seeds of Yesterday

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
If There Be Thorns

If There Be Thorns

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Opportunity Knocks

Opportunity Knocks

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Petals on the Wind

Petals on the Wind

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mindwarp

Mindwarp

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bastards' Fig Tree

The Bastards' Fig Tree

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Clinton Road

Clinton Road

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Scared Stiff

Scared Stiff

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Boy

The Boy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spookies

Spookies

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terror at Red Wolf Inn

Terror at Red Wolf Inn

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Believers

The Believers

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hi-Death

Hi-Death

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Radioactive Dreams

Radioactive Dreams

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Carnival Magic

Carnival Magic

1981
×
Read the review Edit this entry  
16
Mystics in Bali

Mystics in Bali

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Get Revenge

How to Get Revenge

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
SFX Retaliator

SFX Retaliator

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Blood

Bad Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild Horse Hank

Wild Horse Hank

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Chilling

The Chilling

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gang Boys

Gang Boys

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Heat

Red Heat

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bail Out

Bail Out

1989
×
Read the review Edit this entry  
13
Nightforce

Nightforce

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Double Blast

Double Blast

1994
×
Read the review Edit this entry  
12
Prey of the Jaguar

Prey of the Jaguar

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Night Patrol

Night Patrol

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Roller Boogie

Roller Boogie

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ruckus

Ruckus

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silent Assassins

Silent Assassins

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Sorceress

Sorceress

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
Read the review Edit this entry  
10
Bedroom Eyes II

Bedroom Eyes II

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fatal Bond

Fatal Bond

1991
×
★★
Read the review Edit this entry