Sort by
  • Babylon

    ★★★★★

  • Enola Holmes 2

  • Vatican Girl: The Disappearance of Emanuela Orlandi

    ★★★★

  • The School for Good and Evil

    ★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Dead for a Dollar

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Amanda

    ★★★

  • L'immensità

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • Persuasion

    ★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Federica Pellegrini - Underwater

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The First 54 Years: An Abbreviated Manual for Military Occupation

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • Hamilton

  • Under the Riccione Sun

  • Unorthodox

  • Emma.

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • The Lion King

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Aladdin

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World