Sort by

céline has logged 49 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
15
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Crime Is Mine

The Crime Is Mine

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★
Edit this entry  
08
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
Edit this entry  
06
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Sharper

Sharper

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Picture Perfect

Picture Perfect

1997
×
★★
Edit this entry  
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★
Edit this entry  
22
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★
Edit this entry  
17
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
In Her Shoes

In Her Shoes

2005
×
★★½
Edit this entry  
16
The Switch

The Switch

2010
×
★★½
Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
Edit this entry  
03
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Living

Living

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
TÁR

TÁR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alcarràs

Alcarràs

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★½
Edit this entry  
15
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Book Club

Book Club

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry