Sort by

Bander has logged 40 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black

Black

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
To Live

To Live

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pip

Pip

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Coin Operated

Coin Operated

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alarm

Alarm

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Snack Attack

Snack Attack

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Present

The Present

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Happiness

Happiness

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Flu

The Flu

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Masameer: The Movie

Masameer: The Movie

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bob

Bob

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lost & Found

Lost & Found

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tag

Tag

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Death Race: Beyond Anarchy

Death Race: Beyond Anarchy

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
30 Years Ago

30 Years Ago

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Taking Flight

Taking Flight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
La luna

La luna

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Purl

Purl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rashomon

Rashomon

1950
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Core

The Core

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rope

Rope

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wasati

Wasati

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Rat

The Rat

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry