• GoodFellas

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Memento

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Logan

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Blade Runner

    ★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★½