Sort by
  • Glass Onion

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

  • The Batman

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★

  • Watchmen

    ★★

  • Harriet

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Farewell Song

  • The Sun Is Also a Star

    ★★

  • Guava Island

    ★★★★★

  • Little

    ★½

  • The Day Shall Come

    ★★★★★

  • The Green Book: Guide to Freedom

    ★★½

  • Native Son

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Where Hands Touch

    ½

  • The Hate U Give

    ★★½

  • Capernaum

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • The Rape of Recy Taylor

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Get Out

    ★★½

  • Fences

    ★★★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Serena

    ★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • The Birth of a Nation

    ★★★★½

  • Southside with You

    ★★★

  • Sleight

    ★★★½

  • Creed

    ★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • Spy

    ★★★½

  • Dope

    ★★★½

  • Selma

    ★★★½

  • The Equalizer

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • The Butler

    ★★

  • Django Unchained

    ★★½

  • Gimme the Loot

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • An Oversimplification of Her Beauty

    ★½

  • Wuthering Heights

    ★★★

  • Salt

    ★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Redbelt

    ★★★★★

  • Medicine for Melancholy

    ★★★★★

  • Bad Biology

    ★★★★★

  • I Am Legend

    ★★★★½

  • Polladhavan

    ★★★½

  • American Gangster

    ★★★★½

  • 300

    ★★★★★

  • Déjà Vu

    ★★★★

  • Inside Man

    ★★★★

  • The Last King of Scotland

    ★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • Elizabethtown

    ★★★½