Greg has logged 327 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trauma Center

Trauma Center

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadfall

Deadfall

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Christmas in the Air

Christmas in the Air

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
Read the review Edit this entry  
16
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Christmas Listing

The Christmas Listing

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Christmas on Holly Lane

Christmas on Holly Lane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Balancing the Books

Balancing the Books

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Getaway

Christmas Getaway

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cabin

The Cabin

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Tremors

Tremors

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Star

The Christmas Star

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dad

Dad

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Close My Eyes

Close My Eyes

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Christmas Train

The Christmas Train

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twin Town

Twin Town

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Joyous Christmas

A Joyous Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry