• Togo

    Togo

    ★★★★

    Look at ye, good dog

  • Mukundan Unni Associates™

    Mukundan Unni Associates™

    ★★★★½

    Wow കവിത പോലെ ഞാൻ വിചാരിച്ചതിലും മനോഹരം

  • Oru Thekkan Thallu Case

    Oru Thekkan Thallu Case

    ★★

    Meh

  • Almost Famous

    Almost Famous

    ★★★★½

    Almost died

  • Thallumaala

    Thallumaala

    ★★★★

    Manavalan Wazim : thoottich tharada
    Pathu : 🍿

  • Bullet Train

    Bullet Train

    ★★★★

    Pulp Fiction on a train

  • Kaduva

    Kaduva

    ★★

    Grrr

  • Major

    Major

    ★★★½

    Patriotism stonks📈

  • Top Gun: Maverick

    Top Gun: Maverick

    ★★★★

    I can't believe I am saying this but it is genuinely better than the first.

  • Udal

    Udal

    ★★

    Women☕️

  • Jack N Jill

    Jack N Jill

    ½

    ¿?

  • Jarhead

    Jarhead

    ★★★

    Not a bad movie. Wish there was more combat. Good story though.