• Kodathi Samaksham Balan Vakeel

    ★½

  • June

    ★★★

  • Oru Adaar Love

    ½

  • Yatra

    ★★★

  • Kumbalangi Nights

    ★★★★★

  • Mikhael

    ½

  • Vijay Superum Pournamiyum

    ★★★

  • Pretham 2

    ★½

  • Njan Prakashan

    ★★★

  • Odiyan

    ½

  • Ladoo

  • Joseph

    ★★★★

  • Sarkar

    ★★

  • Drama

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Dakini

  • Aanakallan

  • Kayamkulam Kochunni

    ★★½

  • Andhadhun

    ★★★★

  • 96

    ★★★★½

  • Chalakkudikkaran Changathi

  • Pariyerum Perumal

    ★★★★

  • Varathan

    ★★★½

  • Oru Kuttanadan Blog

    ½

  • Green Book

    ★★★

  • Theevandi

    ★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Ranam

    ★★★½

  • Oru Pazhaya Bomb Kadha

    ★★

  • Nieraali

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sanju

    ★★★

  • Abrahaminte Santhathikal

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Aabhaasam

  • Ee.Ma.Yau

    ★★★★½

  • Chanakyathanthram

  • Naa Peru Surya - Naa Illu India

    ★★½

  • Uncle

  • Panchavarnathatha

  • Parole

    ★½

  • Freedom at Midnight

    ★★★½

  • Vikadakumaran

    ½

  • Sudani from Nigeria

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Aami

  • Street Lights

    ★★

  • Aadhi

    ★★½

  • Shikkari Shambhu

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Daivame Kaithozham K.Kumar Akanam

    ½

  • Aadu 2

    ★★★

  • Mayaanadhi

    ★★★½

  • Masterpiece

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Aakasha Mittayee

    ★★

  • Mersal

    ★★½

  • Solo

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Parava

    ★★★

  • Papillon

    ★★★½

  • Pullikaran Stara

    ½

  • Velipadinte Pusthakam

    ½

  • Honey Bee 2.5

  • Chunkzz

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Ninnu Kori

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Thondimuthalum Driksakshiyum

    ★★★★½