Sort by

Bailey has logged 27 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★
Edit this entry  
28
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★★
Edit this entry  
26
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
Edit this entry  
26
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Storm Warning

Storm Warning

2007
×
★★½
Edit this entry  
21
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Footloose

Footloose

2011
×
★★½
Edit this entry  
10
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Copenhagen

Copenhagen

2014
×
★½
Edit this entry  
04
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★★★½
Edit this entry