• The Northman

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • There's Someone Inside Your House

  • Squid Game

  • Nightbooks

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★★

  • We Need to Do Something

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • The Stairs

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★★★

  • My First Summer

    ★★★½

  • Cadaver

    ★★

  • Clouds

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • Hubie Halloween

  • Death of Me

    ½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Deep Ones

    ½

  • Rent-A-Pal

  • Come True

    ½

  • The Owners

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • The Toll

  • If Anything Happens I Love You

  • Normal People

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Jojo Rabbit

  • The Other Lamb

    ★★

  • The Platform

    ★★★

  • K-12

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Little Joe

  • Dybbuk Box: True Story of Chris Chambers

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • The Kill Team

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • Us

    ★½

  • Booksmart

    ★★