• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Naked Singularity

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Heist of the Century

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Monsoon

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Destination Wedding

    ½

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Burning

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★