Sort by

Jarrel has logged 27 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
DragonHeart: A New Beginning

DragonHeart: A New Beginning

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Johnny Dangerously

Johnny Dangerously

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Island of Dr. Moreau

The Island of Dr. Moreau

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Trailer Park Boys: The Movie

Trailer Park Boys: The Movie

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nights in Rodanthe

Nights in Rodanthe

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Death of a Salesman

Death of a Salesman

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
Read the review Edit this entry  
07
X: The Unknown

X: The Unknown

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Smart People

Smart People

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ode to Joy

Ode to Joy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry