Sort by

Mikael has logged 166 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christopher's Christmas Mission

Christopher's Christmas Mission

1975
×
★★★★
Edit this entry  
24
In Bed With Santa

In Bed With Santa

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Road

The Road

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jungle Cruise 2

Jungle Cruise 2

×
Read the review Edit this entry  
15
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lightyear

Lightyear

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry