Sort by

Mikael has logged 25 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Edit this entry  
11
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mesrine: Killer Instinct

Mesrine: Killer Instinct

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Concussion

Concussion

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Ivory Game

The Ivory Game

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry