Sort by

Mikael has logged 362 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★½
Edit this entry  
28
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brad Paisley's Comedy Rodeo

Brad Paisley's Comedy Rodeo

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
All Inclusive

All Inclusive

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Together

Together

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Tomten är far till alla barnen

Tomten är far till alla barnen

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Adult Behaviour… It's All in the Mind

Adult Behaviour… It's All in the Mind

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Space Truckers

Space Truckers

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Librarian: The Curse of the Judas Chalice

The Librarian: The Curse of the Judas Chalice

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Transporter Refueled

The Transporter Refueled

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Police Academy: Mission to Moscow

Police Academy: Mission to Moscow

1994
×
★★½
Edit this entry  
16
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Together

Together

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Click

Click

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Reunion

The Reunion

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Loving Ibiza

Loving Ibiza

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry