• Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • My Son

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Ride the Eagle

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Together

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Happily

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Locked Down

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★½

  • Guillermo Vilas: Settling the Score

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½