Sort by

Greg has logged 139 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★½
Edit this entry  
03
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
Read the review Edit this entry  
14
The Fly

The Fly

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry