Sort by

Connor has logged 207 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Skywalker Legacy

The Skywalker Legacy

2020
×
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Edit this entry  
10
Scream

Scream

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2007
×
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
11
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry