Sort by

BabyGroot15 has logged 99 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Week Away

A Week Away

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hook

Hook

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hop

Hop

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
Read the review Edit this entry  
07
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry