Sort by

Dawson has logged 19 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mark, Mary + Some Other People

Mark, Mary + Some Other People

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
Edit this entry  
07
The Outside

The Outside

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Viewing

The Viewing

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★½
Edit this entry