Gabi has logged 21 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Here Are the Young Men

Here Are the Young Men

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry