Gabi has logged 180 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ainbo: Spirit of the Amazon

Ainbo: Spirit of the Amazon

2021
×
Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Poolside

Poolside

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Edit this entry  
19
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tropico

Tropico

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Whatever It Takes

Whatever It Takes

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry