aurora has logged 20 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Tales

Bad Tales

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry