aurora has logged 128 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saved!

Saved!

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue

Blue

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Waiting

Waiting

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boys in the Band: Something Personal

The Boys in the Band: Something Personal

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry