Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Splendor

Splendor

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
They Call Me Jeeg

They Call Me Jeeg

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
1991: The Year Punk Broke

1991: The Year Punk Broke

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry