Sort by

baby1 has logged 517 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Circus

The Circus

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freaks and Geeks: The Documentary

Freaks and Geeks: The Documentary

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freaks and Geeks: The Documentary

Freaks and Geeks: The Documentary

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Freaks and Geeks: The Documentary

Freaks and Geeks: The Documentary

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Freaks and Geeks: The Documentary

Freaks and Geeks: The Documentary

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wonder

Wonder

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry