• Don't Worry, Darling

  • Dune

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • The Beta Test

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Fridged

  • black midi: Live on KEXP at Home 2021

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

  • PXE

  • Dreams I Recall

  • The Dig

    ★★★

  • STINK

    ★★★★★

  • Long Toast

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • My Scapegoat

  • National Theatre Live: Death of England: Delroy

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Artemis Fowl

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • MAN 2020

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Queda

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Reason I Jump

    ★★★★

  • Louis Theroux: Selling Sex

  • MM;XX

    ★★★

  • Midnight

  • Little Women

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • New Yuck

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • In the Tall Grass

    ★★

  • 3 from Hell

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Nimic

    ★★★★

  • Full Force

    ★★

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

  • Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Everybody's Everything

    ★★

  • The Golden Glove

    ★★★

  • Wounds

  • Apollo 11

    ★★★

  • The Ghost in the Darkness

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Nativity Rocks!

  • Bird Box

  • Pip

    ★★