Sort by

B_Jackfilms has logged 29 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry