• The Division

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★

  • Run

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Capone

    ½

  • Old Kids

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Emma.

    ★★½

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★

  • The Man Standing Next

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Blizzard of Souls

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★

  • You Will Die at Twenty

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★★★

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Game Over

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★