• Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Hypnotic

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Night Teeth

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Intrusion

    ½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★

  • Nightbooks

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Cinderella

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • Twenty Something

    ★★★★½

  • Clickbait

    ★★★★

  • The Loud House Movie

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★★★½

  • Aftermath

    ★½

  • Vivo

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Trollhunters: Rise of the Titans

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • The 8th Night

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★★

  • Loki

  • Awake

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Unholy

  • The Rational Life

    ★★★★

  • Secret Magic Control Agency

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Girl in the Basement

    ★★★

  • Geez & Ann

    ★★½

  • Scooby-Doo! The Sword and the Scoob

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Affliction

    ★★½

  • Wish Dragon

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Shawn Mendes: Live in Concert

    ★★★★

  • Di Bawah Umur

  • Story of Kale: When Someone's in Love

    ★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★½