Sort by

Ayoigbala has logged 74 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In My Skin

In My Skin

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sarraounia

Sarraounia

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Issakaba

Issakaba

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hillbilly

Hillbilly

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cul-de-Sac

Cul-de-Sac

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Brother from Another Planet

The Brother from Another Planet

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
They Live

They Live

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
SACERDOTISA

SACERDOTISA

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Capone

Capone

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Calvary

Calvary

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★½
Edit this entry  
14
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Uptight

Uptight

1968
×
★★★★
Edit this entry  
10
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Farming

Farming

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jungle Fever

Jungle Fever

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Belly

Belly

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
11:14

11:14

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lodge

The Lodge

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ema

Ema

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Edit this entry