Sort by

ayla has logged 104 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Malasartes e o Duelo com a Morte

Malasartes e o Duelo com a Morte

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Edit this entry  
09
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Changeling

Changeling

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Whatever It Takes

Whatever It Takes

2000
×
★★½
Edit this entry  
11
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gone

Gone

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry