Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Cub

The Cub

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Generation Columbine

Generation Columbine

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Grumpy Old Men

Grumpy Old Men

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
South Park: Post Covid

South Park: Post Covid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
No Day But Today: The Story of 'Rent'

No Day But Today: The Story of 'Rent'

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mayor Pete

Mayor Pete

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Relaxing Old Footage With Joe Pera

Relaxing Old Footage With Joe Pera

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
Read the review Edit this entry  
31
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
Read the review Edit this entry