Sort by

aya has logged 27 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dude

Dude

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry