Sort by

axxstin has logged 557 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Edit this entry  
31
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★
Edit this entry  
30
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Flintstones Christmas Carol

A Flintstones Christmas Carol

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Feast of the Seven Fishes

Feast of the Seven Fishes

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★
Edit this entry  
09
The Housewives of the North Pole

The Housewives of the North Pole

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Unlikely Angel

Unlikely Angel

1996
×
★★★
Edit this entry  
07
Nothing Like the Holidays

Nothing Like the Holidays

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Edit this entry  
07
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry