Sort by

Aus has logged 846 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Oath

The Oath

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Snow Day

Snow Day

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Life & Adventures of Santa Claus

The Life & Adventures of Santa Claus

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Flintstones Christmas Carol

A Flintstones Christmas Carol

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All Through the House

All Through the House

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph and Frosty's Christmas in July

Rudolph and Frosty's Christmas in July

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ultimate Christmas Present

The Ultimate Christmas Present

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shredder

Shredder

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
23
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Abominable

Abominable

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sleepless

Sleepless

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Best Night Ever

Best Night Ever

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Starving Games

The Starving Games

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry