Sort by

Dingbat Darcy has logged 119 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hasan Minhaj: The King's Jester

Hasan Minhaj: The King's Jester

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Trevor Noah: I Wish You Would

Trevor Noah: I Wish You Would

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
Edit this entry  
23
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Atsuko Okatsuka: The Intruder

Atsuko Okatsuka: The Intruder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Yvonne Orji: A Whole Me

Yvonne Orji: A Whole Me

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Matteo Lane: The Advice Special

Matteo Lane: The Advice Special

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spirited

Spirited

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Please Baby Please

Please Baby Please

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Patient

The Patient

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Phoenix Rising

Phoenix Rising

2022
×
Edit this entry  
25
The Janes

The Janes

2022
×
Edit this entry  
24
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Men

Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joel Kim Booster: Psychosexual

Joel Kim Booster: Psychosexual

2022
×
★★★★
Edit this entry