Sort by
  • David Holmes: The Boy Who Lived

  • The Killer

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★★½

  • Matteo Lane: Hair Plugs & Heartache

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bama Rush

    ★★★½

  • May December

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • boygenius: the film

  • Joy Ride

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Love to Love You, Donna Summer

    ★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★½

  • Kokomo City

    ★★★★

  • Polite Society

    ★★★½

  • Atsuko Okatsuka: The Intruder

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Trevor Noah: I Wish You Would

    ★★★½

  • Matteo Lane: The Advice Special

    ★★★★

  • Spirited

    ★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 4

  • Chris Redd: Why Am I Like This?

    ★★★★

  • The Watcher

    ★½

  • She Said

    ★★

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

    ★★★★½

  • Yvonne Orji: A Whole Me

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • The Patient

    ★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

    ★★★½

  • Vengeance

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

    ★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • All the Old Knives

    ★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • My Year of Dicks

  • Phoenix Rising

  • The Lost City

    ★★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Please Baby Please

    ★★★★

  • The Janes

  • Dual

    ★★★½

  • Starfuckers

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½