• That Thing Out There

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Dune

    ★★★★

  • Echo

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Time

  • Titane

    ★★★★

  • The same things happening to me all the time, even in my dreams

    ★★★★½

  • Reflections of the Unseen

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

  • In the Heights

  • The Underground Railroad

  • medicament

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Dreams I Recall

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Vide

  • Wonder Woman 1984

  • Hillbilly Elegy

  • Amour

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Arachnophobe

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Beginning

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Farewell to the Seashore

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The Voice in Your Head

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Last and First Men

    ★★★★

  • Undine

    ★★★½

  • The Cloud in Her Room

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Dying Artist

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Echo

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Sibyl

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • For Sama

    ★★★★★

  • Queen of Hearts

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★