Ashton Cook has logged 25 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry