Sort by

Andrew Fallon has logged 263 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★
Edit this entry  
30
Serene Velocity

Serene Velocity

1970
×
Edit this entry  
30
Whale Rider

Whale Rider

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Oasis Knebworth 1996

Oasis Knebworth 1996

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Rabbit-Proof Fence

Rabbit-Proof Fence

2002
×
★★★
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Glass

Glass

1958
×
★★★★
Edit this entry  
09
Medicine Man

Medicine Man

1992
×
★★
Edit this entry  
08
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry